Ernakulam, Kerala
GST No. 32OEBPS6859L1ZL
Approx. Rs 35,000 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Capacity | 10 kg/batch |
| Brand | Medayil Incinerator |
| Usage/Application | Single home use |
| Type Of Incinerator | Solid Waste Incinerator |
| Power Source | Electrical |
| Waste Type | Sanitary Napkin |
| Burning Ability | 15 kg |
| Average Burn Out Time | 3 Hrs |
| Material | MS |
| Features | Manuel model |
| Product Dimension | 47 cm dia |
| Weight | 125 kg |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Explore More Products
© Medayil Incinerators. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited