Ernakulam, Kerala
GST No. 32OEBPS6859L1ZL
Approx. Rs 58,000 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Output Capacity | Up to 25 Piece/Hour |
| Capacity(kg/batch) | 20 kg/batch |
| Type Of Incinerator | Solid Waste Incinerator |
| Power Source | No fuel |
| Waste Type | Sanitary Napkin |
| Usage/Application | Manuel |
| Brand | Medayil Incinerators |
| Composition | Mild Steel Model |
| Burning Ability | 20kg |
| Treatment | Solid waste |
| Average Burn Out Time | 3 Hrs |
| Material | MS |
| I Deal In | New Only |
| Weight | 240kg |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Explore More Products
© Medayil Incinerators. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited