Ernakulam, Kerala
GST No. 32OEBPS6859L1ZL
Approx. Rs 29,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Output Capacity | 30 kg/batch |
| Capacity(kg/batch) | 20 kg/batch |
| Waste Type | Industrial Waste |
| Usage/Application | for washing the smoke and disposing solid waste |
| Type Of Incinerator | Solid Waste Incinerator |
| Power Source | Gas |
| Burning Ability | 20kg |
| Average Burn Out Time | 3 Hrs |
Additional Information:
Explore More Products
© Medayil Incinerators. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited